منشور اخلاقی بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور

ما خادمین کاروان وفاق سبز با هدف دستگیری از نیازمندان،تکریم انسانها،اشتغال جوانان مستعد،همکاری با سازمانهای حمایتی و ترویج مسائل فرهنگی و مذهبی و برای جلب رضایت ارباب رجوع که همانا رضایت خالق یکتاست،براصول اعتقادی زیر هم پیمان خواهیم بود تا درجهت فقرزدایی و اعتلای کشور اسلامیمان گام برداریم.

خدامحوری

ما معتقدیم عبودیت،تهذیب نفس و تربیت انسانی بر پایه تعالیم معصومین علیهم السلام محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده و رستگاری و سعادت را در قرب الی الله می دانیم.در این راستا حفظ شئونات الهی و آراستگی ظاهری و باطنی را مقدم می شماریم.

ولایت مداری

ما بر اساس فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسائل معیشتی مردم و حل مشکلات اقتصادی در اولویت نخست قرار دارد ، تلاش می کنیم تا در جامعه اسلامی هیچکس از فقر و معضلات اقتصادی دچار حقارت و تبعیض نگردد.

خدمت به مردم و پاسخگویی

ما خدمت به جامعه و پاسخگویی به مردم را وظیفه انسانی خود می دانیم تا از این راه گامی هرچند کوچک در مسیر آسایش آنان برداریم. خدمت ما مزین به اصل تکریم ارباب رجوع ، دقت ،صداقت،رافت اسلامی و آینده نگری می باشد.

کوشش خستگی ناپذیر

برای بهتر کردن عملکرد شخصی و زمانی به منظور تحقق بخشیدن به رسالت سازمان،جامعه و دستیابی به اهداف خیریه،تلاش پیوسته و شبانه روزی داریم و به هیچ چیز کمتر از بهترین بودن در انجام کار رضایت نخواهیم داشت.

احترام و فروتنی

تلاش می کنیم در برابر دیگران علی الخصوص همکاران و ارباب رجوع،صمیمی و فروتن بوده،حقوق و نیازهای آنان را محترم بشماریم.

امانت داری

ما معتقدیم حفظ اسرار مراجعین از وظایف اساسی ما می باشد و جایگاه خدمت رسانی که اکنون در اختیار ماست امانتی است از جانب پروردگار که می بایستی با دقت و ظرافت از آن مراقبت نماییم.

دانش محوری

همواره جهت افزایش آموخته ها،بهبود نگرش و پرورش مهارتهای خویش می کوشیم و درهمه زمینه ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می دهیم.

تعهد کاری

همواره می کوشیم احساس مسئولیت و تعهدکاری را در انجام وظایف خود نسبت به اهداف و خط مشی های این بنیاد،همکاران و مراجعین حفظ نموده و جهت ارتقا آن تلاش نماییم.

قانون مداری و انضباط

ما پیروی از قانون و سازگار ساختن اندیشه و عمل توام با انضباط اداری،همچنین بهبود مستمر و ارتقای بهره وری و صرفه جویی را سرلوحه کار خود قرار داده تا از این راه در همه کوشش ها پیشرفت و کامیابی تدریجی ولی پیوسته پدید آید.

آرزومندیم تلاش ما مورد تایید حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) قرار گیرد تا انشاالله ایران اسلامی همچون همیشه،سرافراز و الگویی برتر برای جهانیان باشد.