رونمایی از طرح نذر و صدقه کتاب باقرالعلوم (ع) انجام شد

بنیاد خیریه وفاق سبز علوی در راستای منویات مقام معظم رهبری اقدام به افتتاح طرح نذر و صدقه کتاب باقر العلوم (ع) با مشارکت خبرگزاری فارس  نمود

مراسم افتتاح و رونمایی از طرح نذر و صدقه کتاب  بعد از ظهر امروز -شنبه 19 اردیبهشت ماه- با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر کازرونی عضو مجلس خبرگان رهبری، سیدنظام موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس و مدیرعامل بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور، حسین الله کرم با همراهی جمعی از اعضاء این کتابخانه معنوی ، شماری از خیرین محترم این بنیاد و خادمین بنیاد  در سالن اجتماعات خبرگزاری فارس برگزار شد

در این مراسم که با قرائت آیاتی از قرآن کریم و پخش نماهنگی از سخنان مقام معظم رهبری با موضوع کتاب آغاز شد،  جناب رستمی مدیر عامل بنیاد  در سخنانی گفتند : خداوند متعال را شاکریم که در این روزهای عزیز ماه مبارک رجب توفیقات شامل حالمان شد و با کمک خبرگزاری فارس بحث صدقه کتاب را اجرایی کردیم. امیدوارم بتوانیم حق مطلب را با همراهی دوستانمان در خبرگزاری فارس ادا کنیم. صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره صدقه کتاب به 18 اردیبهشت ماه سال 74 و درست 20 سال پیش برمی‌گردد. امروز 20 سال از آن سخنان گذشته و حال ما همه امکانات اجرایی را فراهم کردیم. مجری طرح بنیاد خیریه وفاق سبز علوی است و اطلاع رسانی آن توسط خبرگزاری فارس صورت می‌گیرد وی با بیان اینکه در کارگروه 4 موضوع کتب مذهبی، داستانی، آموزش و درسی تعریف شده است، ادامه داد: در این حوزه‌ها بانیان می‌توانند کتاب‌های بلااستفاده خود را نذر کنند و ما برای رساندن آن به مردم محروم آماده هستیم.

در بخش دیگری از این مراسم نیز جناب مهندس موسوی مدیر عامل  خبرگزاری فارس در سخنانی گفت: زمانی که دوستان بیان کردند قرار است چنین کاری انجام شده و چنین قدمی برداشته شود، هم خوشحال شدم و هم شکر به درگاه خداوند کردم که چنین نعمت و توفیقی شامل حال خبرگزاری فارس شده است که در این خیر و ثواب شریک باشیم. وی در پایان سخنان خود گفت: فقط مسائل مالی و صدقه مادی کار مملکت ما را جلو نمی‌برد و مسائل معنوی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و در دراز مدت می‌تواند بسیاری از مناطق محروم کشور را با کتاب آشنا کند.

در ادامه از این طرح رونمایی شد و  تفاهمنامه‌ای میان خبرگزاری فارس و بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور به منظور اجرای طرح نذر و صدقه کتاب امضاء شد.

در این مراسم همچنین حسین الله کرم فعال فرهنگی و استاد دانشگاه یک نسخه از کتاب توسعه و مبانی تمدن غرب نوشته شهید آوینی را به عنوان اولین جلد کتاب اهدا شده، به این انجمن اهدا کرد .