برگزاری سومین همایش خیرات نان کریم اهل بیت (ع) و سفره های علوی در شب رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)

سومین همایش خیرات نان کریم اهل بیت (ع) و سفره های علوی در مورخ 94/9/18 درمهدیه تهران برگزار گردید.

همایش با قرائت قران توسط جناب آقای یراق بافان آغاز وبا برگزاری مراسم مرثیه سرایی و سینه زنی توسط مداح اهل بیت(ع)جناب آقای افشاری به مناسبت سالروز رحلت نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) که حال وهوای معنوی به جمع بخشید و دلها را روانه مدینه منوره و قبور ائمه بقیع نمود ادامه یافت.

درادامه آقای رستمی با حضور درجمع حضار شرکت کننده در همایش گزارشی از اقدامات کلی مجموعه به خصوص در حوزه خیرات نان کریم اهل بیت (ع) که از تیرماه سال 92 به پیشنهاد مدیر وقت شبکه 5 جناب آقای مقیسه آغاز گردید را به سمع و نظر حضار رساندند.

ایشان اعلام نمودند در ابتدا این طرح با حضور66 نانوایی در تهران کلید خورد و بانیانی که می خواستند دراین طرح شرکت کنند با پرداخت مبالغ به صورت اینترنتی از طریق سایت بنیاد در این طرح شرکت و بنیاد نیز با واریز مبالغ به حساب نانوایی های منتخب نذر بانیان را ادا می نمود.الحمدلله تا به الان یک میلیون قرص نان در این طرح توسط بانیان نذر صورت گرفته است . بحث ما بحث فرهنگ سازی این طرح عظیم است که انشاالله روز به روز این طرح نذر و سنت نبوی اشاعه پیدا خواهد کرد.

آقای رستمی در رابطه با سفره های علوی بیان نمودند این طرح در ابتدا و در اوایل سال94 باهمکاری شهرداری منطقه 11 کلید خورد وهم اکنون در شهرداری های مناطق 7 ،12،10،9 این کار شروع شده است این طرح به این دلیل برای ما حائزاهمیت است که مخصوص کسانی است که به نان شب محتاج می باشند و انشاالله با پیشرفت این طرح گرسنه ای در شهرمان سرگرسنه بربالین نگذارد. ایشان با اشاره به اقدامات بنیاد در سال 94 به انجام طرح نذر و صدقه کتاب باقرالعلوم (ع) طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله) در سال 74 و بعد از 20 سال بنیاد با همکاری خبرگزاری فارس که مسئولیت اطلاع رسانی را انجام می دهد کتابهای بلا استفاده عزیزانمان را دریافت و به استان کهگیلویه و بویراحمد ارسال می نماید.در مرحله اول این طرح 16 هزار جلد کتاب به استان ارسال شده است. ایشان در آخر با توجه به ساخت 330 باب منزل مسکونی از سال88 برای روستائیان محروم استان کهگیلویه و بویراحمد و فعالیت جدید خود در ساخت مدرسه وفاق سبز علوی در روستای شرف اباد یاسوج برای دانش آموزان که از خرداد ماه سال جاری توسط آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان کلنگ زنی شد و انشاالله تا مهرماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید اشاره نمودند و از دیگر اقدامات مهم در استان کهگیلویه و بویراحمد در مهرماه امسال اعزام گروه های جهادی سلامت در شب اول و دوم محرم با رمز لبیک یا حسین(ع) جهت غربالگری،آموزش ، پیشگیری 6 هزار دانش آموز در 5 قرارگاه مادوان،پاتاوه ، دشتروم، بلهزار و مهریون باحضور بیش از 150 پزشک این برنامه راموفقیت آمیزاعلام نمود و از حضار دعوت نمود جهت اطلاعات بیشتر به سایت اطلاع رسانی بنیاد خیریه مراجعه نمایند.

آیت الله تقوی سخنران همایش با بیان اینکه امشب شب بزرگی در تاریخ اسلام است و یکی از شبهایی است که بر امت اسلامی غم بسیاربزرگ و عظیمی وارد شده است که آن رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) است . جلسه ای که دراین مکان شکل گرفته به عنوان یک جریان بسیار ارزشمند ، اسلامی و انسانی می باشد. انسان باید نسبت به هم نوعش احساس داشته باشد اگر این نباشد انسان از مرز انسانیت فاصله گرفته است . در تمام برنامه های عظیم باید مردم شرکت داشته باشند مثل جنگ که بدنه مردم در غالب بسیج حضور پیدا کردند و بسیاری از مسائل حل شد. در مشکلات کشور اگر مردم را وارد کنیم و مردم را تشویق کنیم و از آنها بخواهیم تمام مشکلات حل می شود. نظام جمهوری اسلامی، دولت محترم باید به این تشکلهای مردم نهاد خیلی کمک کند که بار آنها را اینها برداشته اند. یکی از این تشکل های مردم نهاد همین بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور است که به واسطه آن شما در این مکان دور هم جمع آمده اید. به هرحال بنده خیلی خوشحالم که در این جمع حضور پیدا کردم و در خدمت شما هستم. برای این حرکت بسیار ارزشمند بنده خدمت آقای رستمی عرض نمودم که ما ائمه جمعه کشورآمادگی آن را داریم که درخدمت شما باشیم و با شما همکاری کنیم.

درپایان این مراسم از بانیان خیرات نان کریم اهل بیت(ع) و شهرداران مناطق 12،10،9،7،11 در طرح سفره های علوی با اهدای تندیس ،لوح تقدیر و هدایایی به رسم یاد بود تقدیر به عمل آمد.