مقام معظم رهبری (مدظله العالی): اردوهای جهادی را توسعه بدهید، تداوم بدهید...روزبه‌روز اینها را بتوانید توسعه بدهید؛ جهاد هم هست، واقعاً جهاد است؛ کار است، جهاد است، تلاش است، خدمت به محرومین است... اردوهای جهادی خیلی خوب است؛ پرداختن به مسئله‌ی روستاها مهم است

پیام مدیر عامل بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور در سال ۱۴۰۱

 سخن مدیر عامل :

پیام مدیر عامل بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور در سال ۱۴۰۱

بسم تعالی

بهار فصل سخاوت و بخشندگی است، باران بهاری سخاوتمندانه کوهساران و دشت و دمن را سیراب می‌سازد؛ نسیم دلنواز و حیات بخش بهار درختان و سبزه زارها را نوازش می‌دهد، آری درس سخاوت و بخشندگی بهترین درسی است که از فصل بهار می‌توان گرفت و تقارن بهار طبیعت با ماه میهمانی خدا و بهار قرآن چه زیبا و دلنواز است.
با سلام و تبریک سال نو به محضر شما خیرین سخاوتمند، خداوند متعال را خاضعانه شاکریم که این توفیق حاصل گردید تا سالی دیگر همراه و همدل با شما عزیزان، خدمتگزار نیازمندان عزیز در ایران اسلامی باشیم.
الحمدالله درسال ۱۴۰۰، گستره فعالیتهای این بنیاد خیریه علاوه بر سطح شهر تهران در روستاهای ۸ استان محروم کشور ادامه پیدا کرد و در جهت ارائه خدمات مطلوب به اقصی نقاط کشور، بالغ بر ۱۶ اردوی جهادی سراسری در مناطق محروم برگزار شد، در این خصوص در زمینه اعطای تسهیلات قرض الحسنه بالغ بر ۲۵۰۰ فقره وام از سوی صندوق قرض الحسنه وفاق سبز پرداخت گردید، در بخش خیرات نان با بهره گیری از تجربه ۸ ساله خود، با اجرای طرح ملی وفاق نان در سطح کشور گامی مهم برای ایجاد مجمع خیرین نان رسان با همکاری رؤسای اتحادیه نانوایان، شبکه پنج و بانک شهر در جهت اعتلای این طرح بزرگ برداشته و بالغ بر یک میلیون قرص نان خیرات گردید، درحوزه اجتماعی و حمایتی، ضمن ارائه کمکهای معیشتی، ارزاق، مستمری و انواع چترهای بیمه ای، نسبت به اهدا ۱۳۰جهیزیه به نوعروسان نیازمند در ۸ استان و احداث ۶۱ واحد مسکونی برای نیازمندان، آزادی ۲۸ زندانی جرائم غیر عمد اقدام گردید، درحوزه سلامت و درمان علاوه بر احداث یک خانه بهداشت در روستاهای محروم شهرستان کوهرنگ و ارائه خدمات درمانی در سطح تهران و قرارگاههای استانی، با مشارکت شبکه ۵ سیما طرح پریزاد برای درمان زوجهای نابارور ویژه محرومین در حال انجام است، همچنین درحوزه فرهنگی ضمن فعالیت مستمر و شبانه روزی برای بالا بردن سطح اعتقادی روستاییان فعالیت های مختلف در قرارگاه های استانی، ۲ مدرسه درمناطق محروم کرمان و سیستان و بلوچستان و ۲ مسجد در روستاهای میناب هرمزگان و کوهرنگ چهارمحال و بختیاری، یک ورزشگاه در شهر خرمشهر احداث گردید. در حوزه توانمندسازی و ایجاد فرصت های شغلی، با تعامل با سایر سازمان های مرتبط بویژه صندوق کار آفرینی امید زمینه اشتغال بالغ بر ۸۰۰نفر از جوانان جویای کار درقالب ۲۶۶ طرح کارآفرینی فراهم گردید. همچنین به جهت تقویت ساختار مالی و درآمد زایی جهت فعالیت های خیر خواهانه بنیاد کلنگ عملیات احداث ساختمان وفاق سبز ۲ توسط شرکت تعاونی وفاق سبز به زمین زده شد. دربخش جذب مشارکت های مردمی نیز با حمایت شما خیرین بزرگوارشاهد رشد ۲۵ درصدی جذب منابع نسبت به سال۱۳۹۹ بودیم.
در پایان اینجانب در آستانه سال نو، از حمایتهای همه جانبه و بی دریغ شما خیرین گرامی و تلاش های شبانه روزی کلیه خادمین کاروان وفاق سبز علوی علی الخصوص اعضاء محترم هیئت مدیره و معاونین و مسئولین و کارکنان بنیاد صمیمانه تشکر و قدردانی می‎نمایم. امید است که پروردگار متعال، همواره توفیق ارائه خدمت به محرومین را به ما عنایت فرمایند.

امیرحسین رستمی
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل
دکمه بازگشت به بالا