مقام معظم رهبری (مدظله العالی): اردوهای جهادی را توسعه بدهید، تداوم بدهید...روزبه‌روز اینها را بتوانید توسعه بدهید؛ جهاد هم هست، واقعاً جهاد است؛ کار است، جهاد است، تلاش است، خدمت به محرومین است... اردوهای جهادی خیلی خوب است؛ پرداختن به مسئله‌ی روستاها مهم است

گروه جهادی زینبیون

گروه زینبیون که مشتمل بر بانوان بسیجی و جهادگر و تحصیلکرده در زمینه روانشناسی و اجتماعی هستند و ظیفه خط شکنی و کسب اطلاعات میدانی از روستاهای هدف را بر عهده دارند. این اطلاعات از طریق فرم های مدون و ارتباط خانه به خانه با اهالی و ساکنین روستا کسب می شود و شامل نیازسنجی در زمینه اجتماعی، فعالیت های فرهنگی، درآمدزایی روستا، وضع کشاورزی و دامداری و صنایع دستی، کارآفرینی، معیشت، عمرانی و بالاخص خانواده و روانشناختی می شود.
بعد از دریافت فرمها توسط بانوان گروه، این فرم ها تدوین، تفکیک و به دیگر گروه های مورد نظر هر موضوع مسترد می شود. بعد از رسیدگی و انجام کار نیز گروه زینبیون در سفر های بعد بازخورد کارها را بررسی کرده، اطلاع خواهند داد تا مشکلات احتمالی مرتفع شود. در زمینه، روانشناختی نیز که از اهم مسئولیتهای این گروه است با ارتباط پیوسته با بانوان روستا و مشاوره های آنلاین، مشاوره های تلفنی و حضوری فردی و گروهی در روستاها، به بالا بردن سطح آرامش و عزت نفس بانوان و خانواده ها کمک می کنند.امید که با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نگاه حضرت حجت عج و یاری حضرت زهرا (س)
در انجام این وظایف موفق باشیم.
دکمه بازگشت به بالا