هستند کسانی که به نان شب هم محتاجند؟

0
آیا هنوز کسانی هستند که به نان شب هم محتاجند؟

هستند کسانی که به نان شب هم محتاجند؟! شاید در همسایگی ما، در شهر یا دیار ما چنین خانواده ای زندگی می کنند و ما از آن بی خبریم. آمارها نشان می دهد متأسفانه هنوز چنین خانواده هایی که حتی توان خرید چند قرص نان را ندارند اینجا و آنجا وجود دارند.

بر اساس آموزه های دینی یکی از بهترین صدقات، نان دادن به نیازمندان دانسته شده است.

«بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور»، یکی از خیریه های رسمی و شناخته شده ایران است که به عنوان متولی طرح خیرات نان و ارزاق نیازمندان که یکی از طرح های 10 گانه این بنیاد خیریه می باشد با شعار«همت کنیم هیچ سفره ای بی نان نماند» وظیفه ی رساندن این خیرات را به سفره‌ی نیازمندان برعهده گرفته است.

این طرح از تیر ماه ۱۳۹۲ رسماً فعالیت خود را در 468 نانوایی فعال در شهر تهران و 220 نانوایی در 20 استان کشور با هدف ترویج فرهنگ پسندیده خیرات نان و همچنین اطعام نیازمندان آغاز نمود به طوری که بین خانواده های نیازمند شناسایی شده، بن دریافت نان توزیع و این عزیزان با مراجعه به نانوایی های مشخص در طرح، اقدام به تهیه رایگان نان مورد نیاز خانواده خود می نمایند.

نانوایان مجری طرح می گویند: ما مشتریان زیادی داریم که آبرومند و نیازمندند و با اجرای این طرح دیگر شرمنده اهل خانه نیستند و می توانند با دریافت نان رایگان، خندان از نانوایی خارج شوند.

 

این روزها که زندگی خانواده‌هایی به خاطر مشکلات فراوان، سخت اما آبرومندانه می‌گذرد، به شکرانه نعمت‌هایی که از آن برخورداریم، می توانیم خانواده‌هایی را در سفره خود شریک کنیم تا کمک‌هایمان هرچند کم و کوچک در تهیه‌ی #نان و  #بسته_ارزاق، باعث دلگرمی این خانواده‌ها ‌شود.

بازدیدها 1800 زمان ها, 4 بازدیدهای امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.