۵۶۸ نانوایی در کشور به طرح خیرات نان پیوستند

۵۶۸ نانوایی در کشور به طرح خیرات نان پیوستند

در مورخ ۹۸/۰۹/۲۱ رؤسای اتحادیه نانوایان ۳۱ استان کشور با حضور در بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور از پیوستن خود به طرح خیرات نان خبر دادند.

بنیادی که با ۱۸ سال فعالیت مستمر توانسته است یاری‌گر خانواده های بی سرپرست، بدسرپرست، ایتام، بیماران و سایر افراد بی بضاعت باشد و در مجموع نیز ۴۷۰۸ نفر از این عزیزان را تحت پوشش انواع چترهای حمایتی خود قرار دهد. کلیه فعالیت های این بنیاد خیریه در قالب «طرح سفره های علوی» که شامل ۱۰ طرح می باشد صورت می پذیرد.

طرح خیرات نان کریم اهل بیت (ع) که از تیر ماه ۱۳۹۲ توسط  بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور در ۶۶ نانوایی در ۲۲ منطقه شهر تهران آغاز شد، توانست تا پایان سال ۱۳۹۷ در ۲۴۸ نانوایی فعال در شهر تهران و ۲۲۰ نانوایی در ۲۱ استان کشور اجرایی گردد و امسال نیز با اضافه شدن ۱۰ استان جدید تعداد نانوایی های فعال در طرح به ۵۶۸ عدد رسید.

اگر چه این طرح در ابتدا با هدف ترویج فرهنگ پسندیده خیرات نان صورت گرفت اما در ادامه فعالیت خود اطعام نیازمندان را با شعار«همت کنیم هیچ سفره ای بی نان نماند» نیز مورد توجه قرار داد و وظیفه ی رساندن این خیرات را به سفره‌ی نیازمندان برعهده گرفت به طوری که بین خانواده های نیازمند شناسایی شده، بن دریافت نان توزیع می کند تا این عزیزان با مراجعه به نانوایی های مشخص در طرح، اقدام به تهیه رایگان نان مورد نیاز خانواده خود می نمایند.

همزمان با برگزاری ششمین همایش تجلیل از تجلیل از خیرین و بانیان این طرح که در ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۸ در مهدیه تهران برگزار شد از رؤسای اتحادیه نانوایان ۲۱ استان مجری تقدیر و با اعطای حکم به رؤسای اتحادیه نانوایان ۱۰ استان دیگر، عملا طرح خیرات نان سراسری و در کل کشور اجرایی شد.

خیرانی که قصد همراهی و کمک به برنامه‌های آتی طرح  خیرات نان را دارند می توانند با واریز کمک‌های نقدی خود  از اینجا به کمپین بپیوندند.

[foogallery id=”8933″]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا