این روزها موسسات خیریه در کنار فعالیت های گسترده خود چون کمک به مستضعفین، کمک به ایتام، کمک به زوجین در شرف ازدواج و… با ایجاد صندوق قرض الحسنه اقدام به وام دهی و طرح های مختلف می نمایند، حال در این مطلب قصد داریم اقدام به معرفی موسسات خیریه ای در تهران  نماییم که به افراد دارای واجد شرایط وام می دهند.

درخواست وام از موسسه خیریه ( کدام خیریه وام می دهد؟ )
۱- صندوق قرض الحسنه وفاق سبز :

صندوق قرض الحسنه وفاق سبز با هدف محرومیت زدایی و فعالیت فرهنگی در مرداد ماه ۱۳۸۰ به شماره ۱۳۱۱۵ به ثبت رسید که به تصمیم اعضاء هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق قرض الحسنه از مرداد تا مهرماه سال مذکور اقدام به جمع آوری کمک های خیرین نمود.

از مجموعه اقدامات و وام های پرداختی صندوق قرض الحسنه وفاق سبز  میتوان به اعطای ۷۶۰۰ فقره وام ( معیشتی، درمانی و ازدواج) به ارزش هشت میلیارد و صد میلیون تومان نیز اشاره نمود.

تهسیلات صندوق قرض الحسنه وفاق سبز در ۴ دسته وام کارآفرینی، ازدواج، درمان، معیشتی طبقه بندی شده است.

متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص وام کارآفرینی با شماره های ۸۸۸۶۷۹۲۰-۸۸۸۲۰۹۴۱ معاونت توانمند سازی  و  اطلاع در مورد سایر وام ها با شماره ۸۸۸۲۴۵۴۹  تماس حاصل فرمایند.

متقاضیان می توانند از طریق سایت صندوق و با توجه به نوع وام خود، فرم مربوطه را انتخاب و تکمیل نمایند.

نکات:

 به هر یک از زوجین متقاضی وام ازدواج مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تسهیلات  پرداخت می گردد که می بایست هر یک از زوجین به صورت مجزا در بخش فرم ازدواج ثبت نام نمایند.

متقاضیان محترم وام توجه داشته باشند که فقط  از طریق سایت درخواست خود را ثبت نمایند.

آدرس: طالقانی بهار شمالی بالاتر از بیمارستان امام سجاد(ع)کوچه کوثر پلاک۳ طبقه دوم

تلفن ثابت: ۸۸۸۲۴۵۴۹ -۰۲۱

  
  

 کسب اطلاعات بیشتر 

.

۲- صندوق قرض الحسنه امید محبان نورا:

صندوق قرض الحسنه نورا یک واحد مالی وابسته به صنف آهن فروشان تهران است که در بهمن ماه ۱۳۷۴ فعالیت خود را آغاز نمود. این فعالیت به منظور انجام خدمات عام المنفعه (کمک به تامین نیازها و بهبود زندگی افراد نیازمند، بهبود درد و رنج بیماران، رها نمودن نیازمندان از چنگال ربا خواران و کمک به مرمت و یا ساخت منازل …) با اعطای وام های بدون سود و بهره (قرض الحسنه اسلامی) که از طریق جذب و دریافت وجوه خیرین و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی که به صورت قرض الحسنه در اختیار صندوق قرار خواهند داد، صورت می پذیرد.
قرض الحسنه نورا با تجربه ۲۲ ساله خود در اعطای وام بدون سود و بهره و تلاش برای به روز کردن سیستم پرداخت وام، از طریق تخصصی کردن بخش ها و انجام فعالیت ها در ۵ واحد تخصصی (امور مالی، معوقات، امور وام، روابط عمومی و تبلیغات، استراتژیک و پژوهش) با فعالیت تعدادی از همکاران (۷ نفر به صورت دائمی و تقریباً  ۲۰  نفر به صورت پاره وقت و افتخاری) در حال خدمت رسانی به عموم هم وطنان گرامی است.
 
 
تلفن ثابت: ۶۶۶۷۵۰۲۷-۰۲۱ –۶۶۶۷۵۰۲۸-۰۲۱

ایمیل: info@noora-gh.ir

کسب اطلاعات بیشتر

.

۳- صندوق قرض الحسنه صدرا: 

صندوق قرض الحسنه صدرا در تاریخ شانزدهم تیرماه ۱۳۸۹ به شماره ثبت ۲۵۸۸۷، تحت عنوان موسسه غیرتجاری، با هدف ارائه سنت شریف قرض الحسنه، در تهران تاسیس شد و برای نخستین بار در هجدهم دی ماه همان سال، موفق به دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  گردید.
صندوق قرض الحسنه صدرا، می کوشد با همراهی اشخاص حقیقی و حقوقی که خلق روزهایی بهتر برای زندگی هم میهنانشان را ره توشه حیات اخروی خود می دانند، با طراحی و عرضه متنوع ترین ابزارهای نوین مالی، پاک ترین خدمات پولی را مبتنی بر تعالیم و عقود اسلامی به مشتریان خود ارائه می نماید.

صندوق قرض الحسنه صدرا، اقدام ارائه شش نوع تسهیلات قرض الحسنه می نماید:

تسهیلات کارآفرینی، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه تهیه جهیزیه، کمک هزینه درمان بیماری ها، تسهیلات ساخت، تامین و تعمیرات مسکن، کمک هزینه تحصیل.

بر اساس ماده ۵ اساسنامه صندوق های تک شعبه ای، صندوق صدرا با اخذ کمک ها و هدایای نقدی و غیرنقدی از دولت، اشخاص حقیقی و یا حقوقی قادر به اعطای تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان می باشد.

آدرس :تهران، خیابان شــریعتی، بالاتر از کلاهــدوز، جنب پل صدر، پلاک ۱۶۸۷، ساختمان پست، طبقه همکف

تلفن ثابت۱:  ۲۲۶۳۰۷۱۳-۰۲۱

تلفن ثابت۲:  ۸۸۹۱۰۴۴۸-۰۲۱

تلفن همراه:  ۸۸۹۱۰۴۴-۰۹۰۲

 کسب اطلاعات بیشتر

.

۴- صندوق قرض‌الحسنه الزهرا(س)

در صندوق قرض الحسنه الزهرا (س)، نظام‌مند و بدون منت و اذیت، به متقاضیان واجد شرایط، وام قرض‌الحسنه با سود صفر درصد می‌دهد. منابع صندوق را مردم خیر تأمین می‌کنند. وام‌گیرندگان هم در مقابل این همه معرفت و شرافت در سررسید اقساط، آن را به‌موقع می‌پردازند.

وام‌های صندوق قرض‌الحسنه الزهرا شاید مبلغش کم باشد و از ۲ میلیون تا نهایت ۴ میلیون تومان برسد؛ اما همین مبلغ توانسته گره مشکلات خیلی‌ها را باز کند.

آدرس: میدان منیریه -خیابان شهید معیری نرسیده به چهارراه لشگر پلاک ۱۴۷

تلفن ثابت: ۶۶۴۸۷۲۴۵-۰۲۱

کسب اطلاعات بیشتر

.
۵-  مؤسسه خیریه ایزدیار

یکی دیگر از خدمات مؤسسه خیریه ایزدیار به نیازمندان سطح شهر، از طریق اعطای وام قرض الحسنه می باشد. قشر هدف در این طرح، عموما دانشجویان بی بضاعت، زوجهای جوان، بدهکاران و خانواده های کم درآمد است و اولویت با مددجویان و افراد و خانوداده های تحت پوشش مؤسسه است. البته افراد دیگر نیز گاها با احراز شرایط از این کمکها برخوردار شده و نیازهای ایشان به صورت وام کاملا قرض الحسنه مرتفع گشته است.

قرض الحسنه بعنوان یکی از پرکاردترین عقود اسلامی همواره  مطرح بوده و در جهت کاهش فقر و کمک به رفع نیازهای ضروری محرومین جامعه همواره راهگشا بوده است.

با اقتباس از اصول اســــــلامی،موسسه خیریه ایزدیار، خدمات اعطای وام را بدون هیچ گونه سود و کارمزد  بــه متقاضیان اعطا می نماید و تلاش می کند با فراهم آوردن زمینه اشتغال و بازتوانی مددجویان و… قدم های موثری را در امر کمک رسانی به مراجعه کنندگان خود فراهم آورد.

آدرس خیریه ایزدیار تهران: خیابان ولیعصر، بعد از دستگردی غربی ( ظفر ) ، برج کیان، طبقه ۱۵

تلفن ثابت: ۷۵۹۸۱۱۷۵-۰۲۱

 ایمیل: izadyar@mazyar.org

کسب اطلاعات بیشتر

.

۶- صندوق پس انداز و قرض الحسنه سادات

مؤسسان صندوق پس انداز و قرض الحسنه سادات صرفا برای خدا و احیای سنت الهی و نبوی قرض الحسنه مشغول بکار می باشند.

چون، سادات اولاد پیغمبر هستند و نمی توانند صدقه بگیرند، صندوق قرض الحسنه سادات نیاز آنها را از طریق پرداخت وام قرض الحسنه بدون کارمزد برطرف می نماید.

لازم بذکر است در صورتیکه روزی صندوق منحل گردد هیچ یک از اعضا هیئت مدیره از منابع منقول و غیر منقول این صندوق بهره ای نمی برند و تحت نظارت کمیته ای مرکب از نماینده ولی فقیه در اوقاف و نمایندگان وزارت کشور و وزارت امور اقتصاد و دارائی، به یکی از مراکز مشابه یا به سازمان اوقاف واگذار خواهد شد.

آدرس: میدان امام حسین(ع) خ ۱۷ شهریور نرسیده به م شهدا خ کفائی امانی(زرین نعل) خ سادات پ ۶۲

تلفن گویا: ۷۷۶۵۴۱۳۱-۰۲۱

تلفن ثابت: ۷۷۶۵۴۱۳۳-۰۲۱

ایمیل: sadatbank@Gmail.com

.
۷-  صندوق قرض الحسنه عترت فاطمی 

صندوق ها

صندوق قرض الحسنه عترت فاطمی از بدو تأسیس به عنوان یکی از واحدهای زیرمجموعه مؤسسه از همان روز افتتاح مؤسسه شروع به کار نمود و به همت هیأت مدیره و خیرین محترم قبل از افتتاح حساب پس انداز توسط مشترکین از محل اعتبارات مؤسسه شروع به پرداخت وام نمود.

با توجه به همزمانی افتتاح صندوق قرض الحسنه با روز پرستار طی فراخوان از بیمارستانهای تهران استارت کار با پرداخت ۱۰۰ وام به پرستاران سادات، بیمارستانهای تهران انجام شد.

صندوق قرض الحسنه برای کمک به ایمن سازی خانواده های سادات از طریق پرداخت وام با افتتاح حساب، در سرفصلهای زیر اقدام نموده است:

حسابهای قرض الحسنه عادی، حسابهای باقیات و صالحات، حساب کمکهای مردمی.

آدرس پستی: تهران ، میدان نوبنیاد ، خیابان شهید لنگری ، ابتدای خیابان صنایع پلاک ۴۳

ایمیل: info@etrat-fatemi.com

کسب اطلاعات بیشتر
 
.
۸-  موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س)
صندوق ها
 
.
صندوق خیریه این مؤسسه زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کند و بزودی قرار است فعالیت‌های خیریه این مرکز زیر مجموعه پلیس امنیت انجام شود. صندوق قرض‌الحسنه‌ ای در بازار تهران و صندوق دیگری هم در شهرستان فیروزکوه زیرمجموعه موسسه فعالیت می‌کنند.» مدیرعامل موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س)  که سال ۱۳۶۴ با خرید ۲ مغازه در بازار تهران و تبدیل و وقف آن به مؤسسه خیریه حضرت زهرا (س) ‌بانی فعالیت‌های خیرخواهانه در منطقه شده است می‌گوید: «سند این ساختمان در خیابان شهید مصطفی خمینی(ره) به نام خیریه حضرت زهرا (س) است و ما خادمان این مؤسسه خیریه هستیم.» وی از فعالیت داوطلبانه خیّران در این مؤسسه می‌گوید: « بیش از ۵۰نفر به‌صورت افتخاری با ما همکاری دارند و به امور این مؤسسه و تشویق خیّران و بازاریان برای کمک به نیازمندان، تحقیق از خانواده‌های کم‌ بضاعت و… می‌پردازند.»
یکی از خدمات موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س) دادن وام های بدون بهره می باشد.
ادرس: خیابان شهید مصطفی خمینی نرسیده به چهارراه سیروس جنب سرای ابریشم کوچه ابوالفضل منصور پلاک ۲۸۷.
تلفن ثابت: ۳۳۵۱۹۲۲۴-۰۲۱
.
 
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)- شجره طیبه
 
اگر این صندوق های قرض الحسنه نباشند بدانید که این نیازهای مردم را به هیچ وجه شما و ما قادر به انجامش نیستیم این نهاد ( صندوق های قرض الحسنه) که اسلامی است و نهاد مفیدی است برای مردم بماند، کارخودش را بکند و به مردم خیرخودش را برساند یک شجره طیبه ای است بحمدالله رشد هم کرده، خوب شده نه دیگران کار شکنی کنند و نه اسباب زحمت درست کنند.
 
 
آیا شما صندوق قرض الحسنه و یا موسسه خیریه دیگری را میشناسید که وام میدهد؟ در بخش نظرات باما به اشتراک بگزارید.

 

دکمه بازگشت به بالا