کدام خیریه وام می دهد؟

33
کدام خیریه وام میدهد

این روزها موسسات خیریه در کنار فعالیت های گسترده خود چون کمک به مستضعفین، کمک به ایتام، کمک به زوجین در شرف ازدواج و… با ایجاد صندوق قرض الحسنه اقدام به وام دهی و طرح های مختلف می نمایند، حال در این مطلب قصد داریم اقدام به معرفی موسسات خیریه ای در تهران  نماییم که به افراد دارای واجد شرایط وام می دهند.

درخواست وام از موسسه خیریه ( کدام خیریه وام می دهد؟ )
1- صندوق قرض الحسنه وفاق سبز :

صندوق قرض الحسنه وفاق سبز با هدف محروميت زدايي و فعاليت فرهنگي در مرداد ماه ۱۳۸۰ به شماره ۱۳۱۱۵ به ثبت رسيد كه به تصميم اعضاء هيئت مديره و مديرعامل صندوق قرض الحسنه از مرداد تا مهرماه سال مذكور اقدام به جمع آوري كمك هاي خيرين نمود.

از مجموعه اقدامات و وام های پرداختی صندوق قرض الحسنه وفاق سبز  میتوان به اعطای 7600 فقره وام ( معیشتی، درمانی و ازدواج) به ارزش هشت میلیارد و صد میلیون تومان نیز اشاره نمود.

تهسیلات صندوق قرض الحسنه وفاق سبز در ۴ دسته وام کارآفرینی، ازدواج، درمان، معیشتی طبقه بندی شده است.

متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص وام کارآفرینی با شماره های ۸۸۸۶۷۹۲۰-۸۸۸۲۰۹۴۱ معاونت توانمند سازی  و  اطلاع در مورد سایر وام ها با شماره ۸۸۸۲۴۵۴۹  تماس حاصل فرمایند.

متقاضيان مي توانند از طریق سایت صندوق و با توجه به نوع وام خود، فرم مربوطه را انتخاب و تکمیل نمایند.

نکات:

 به هر یك از زوجین متقاضی وام ازدواج مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تسهیلات  پرداخت می گردد كه می بایست هر یك از زوجین به صورت مجزا در بخش فرم ازدواج ثبت نام نمایند.

متقاضیان محترم وام توجه داشته باشند که فقط  از طریق سایت درخواست خود را ثبت نمایند.

آدرس: طالقاني بهار شمالي بالاتر از بيمارستان امام سجاد(ع)كوچه كوثر پلاك۳ طبقه دوم

تلفن ثابت: ۸۸۸۲۴۵۴۹ -۰۲۱

 کسب اطلاعات بیشتر 

.

2- صندوق قرض الحسنه امید محبان نورا:

صندوق قرض الحسنه نورا یک واحد مالی وابسته به صنف آهن فروشان تهران است که در بهمن ماه 1374 فعالیت خود را آغاز نمود. این فعالیت به منظور انجام خدمات عام المنفعه (کمک به تامین نیازها و بهبود زندگی افراد نیازمند، بهبود درد و رنج بیماران، رها نمودن نیازمندان از چنگال ربا خواران و کمک به مرمت و یا ساخت منازل …) با اعطای وام های بدون سود و بهره (قرض الحسنه اسلامی) که از طریق جذب و دریافت وجوه خیرین و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی که به صورت قرض الحسنه در اختیار صندوق قرار خواهند داد، صورت می پذیرد.
قرض الحسنه نورا با تجربه 22 ساله خود در اعطای وام بدون سود و بهره و تلاش برای به روز کردن سیستم پرداخت وام، از طریق تخصصی کردن بخش ها و انجام فعالیت ها در 5 واحد تخصصی (امور مالی، معوقات، امور وام، روابط عمومی و تبلیغات، استراتژیک و پژوهش) با فعالیت تعدادی از همکاران (7 نفر به صورت دائمی و تقریباً  20  نفر به صورت پاره وقت و افتخاری) در حال خدمت رسانی به عموم هم وطنان گرامی است.
تلفن ثابت: ۶۶۶۷۵۰۲۷-021 –۶۶۶۷۵۰۲۸-021

ایمیل: info@noora-gh.ir

 کسب اطلاعات بیشتر 

.

3- صندوق قرض الحسنه صدرا: 

 

صندوق قرض الحسنه صدرا در تاریخ شانزدهم تیرماه 1389 به شماره ثبت 25887، تحت عنوان موسسه غیرتجاری، با هدف ارائه سنت شریف قرض الحسنه، در تهران تاسیس شد و برای نخستین بار در هجدهم دی ماه همان سال، موفق به دریافت مجوز فعالیت از بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران  گردید.
صندوق قرض الحسنه صدرا، می کوشد با همراهی اشخاص حقیقی و حقوقی که خلق روزهایی بهتر برای زندگی هم میهنانشان را ره توشه حیات اخروی خود می دانند، با طراحی و عرضه متنوع ترین ابزارهای نوین مالی، پاک ترین خدمات پولی را مبتنی بر تعالیم و عقود اسلامی به مشتریان خود ارائه می نماید.

صندوق قرض الحسنه صدرا، اقدام ارائه شش نوع تسهیلات قرض الحسنه می نماید:

تسهیلات کارآفرینی، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه تهیه جهیزیه، کمک هزینه درمان بیماری ها، تسهیلات ساخت، تامین و تعمیرات مسکن، کمک هزینه تحصیل.

بر اساس ماده 5 اساسنامه صندوق های تک شعبه ای، صندوق صدرا با اخذ کمک ها و هدایای نقدی و غیرنقدی از دولت، اشخاص حقیقی و یا حقوقی قادر به اعطای تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان می باشد.

آدرس :تهران، خیابان شــریعتی، بالاتر از کلاهــدوز، جنب پل صدر، پلاک 1687، ساختمان پست، طبقه همکف

تلفن ثابت1:  22630713-021

تلفن ثابت2:  88910448-021

تلفن همراه:  8891044-0902

 کسب اطلاعات بیشتر 

.

4- صندوق قرض‌الحسنه الزهرا(س)

 

در صندوق قرض الحسنه الزهرا (س)، نظام‌مند و بدون منت و اذیت، به متقاضیان واجد شرایط، وام قرض‌الحسنه با سود صفر درصد می‌دهد. منابع صندوق را مردم خیر تأمین می‌کنند. وام‌گیرندگان هم در مقابل این همه معرفت و شرافت در سررسید اقساط، آن را به‌موقع می‌پردازند.

وام‌های صندوق قرض‌الحسنه الزهرا شاید مبلغش کم باشد و از 2 میلیون تا نهایت 4 میلیون تومان برسد؛ اما همین مبلغ توانسته گره مشکلات خیلی‌ها را باز کند.

آدرس: ميدان منيريه -خيابان شهيد معيري نرسيده به چهارراه لشگر پلاك 147

تلفن ثابت: 66487245-021

کسب اطلاعات بیشتر

.
5-  مؤسسه خیریه ایزدیار

یکی دیگر از خدمات مؤسسه خیریه ایزدیار به نیازمندان سطح شهر، از طریق اعطای وام قرض الحسنه می باشد. قشر هدف در این طرح، عموما دانشجویان بی بضاعت، زوجهای جوان، بدهکاران و خانواده های کم درآمد است و اولویت با مددجویان و افراد و خانوداده های تحت پوشش مؤسسه است. البته افراد دیگر نیز گاها با احراز شرایط از این کمکها برخوردار شده و نیازهای ایشان به صورت وام کاملا قرض الحسنه مرتفع گشته است.

قرض الحسنه بعنوان یکی از پرکاردترین عقود اسلامی همواره  مطرح بوده و در جهت کاهش فقر و کمک به رفع نیازهای ضروری محرومین جامعه همواره راهگشا بوده است.

با اقتباس از اصول اســــــلامی،موسسه خیریه ایزدیار، خدمات اعطای وام را بدون هیچ گونه سود و کارمزد  بــه متقاضیان اعطا می نماید و تلاش می کند با فراهم آوردن زمینه اشتغال و بازتوانی مددجویان و… قدم های موثری را در امر کمک رسانی به مراجعه کنندگان خود فراهم آورد.

آدرس خیریه ایزدیار تهران: خیابان ولیعصر، بعد از دستگردی غربی ( ظفر ) ، برج کیان، طبقه ۱۵

تلفن ثابت: 75981175-021

 ایمیل: izadyar@mazyar.org

کسب اطلاعات بیشتر

.

6- صندوق پس انداز و قرض الحسنه سادات

مؤسسان صندوق پس انداز و قرض الحسنه سادات صرفا برای خدا و احیای سنت الهی و نبوی قرض الحسنه مشغول بکار می باشند.

چون، سادات اولاد پیغمبر هستند و نمی توانند صدقه بگیرند، صندوق قرض الحسنه سادات نیاز آنها را از طریق پرداخت وام قرض الحسنه بدون کارمزد برطرف می نماید.

لازم بذکر است در صورتیکه روزی صندوق منحل گردد هیچ یک از اعضا هیئت مدیره از منابع منقول و غیر منقول این صندوق بهره ای نمی برند و تحت نظارت کمیته ای مرکب از نماینده ولی فقیه در اوقاف و نمایندگان وزارت کشور و وزارت امور اقتصاد و دارائی، به یکی از مراکز مشابه یا به سازمان اوقاف واگذار خواهد شد.

آدرس: میدان امام حسین(ع) خ 17 شهریور نرسیده به م شهدا خ کفائی امانی(زرین نعل) خ سادات پ 62

تلفن گویا: 77654131-021

تلفن ثابت: 77654133-021

ایمیل: sadatbank@Gmail.com

.
7-  صندوق قرض الحسنه عترت فاطمی 

صندوق ها

صندوق قرض الحسنه عترت فاطمی از بدو تأسیس به عنوان یکی از واحدهای زیرمجموعه مؤسسه از همان روز افتتاح مؤسسه شروع به کار نمود و به همت هیأت مدیره و خیرین محترم قبل از افتتاح حساب پس انداز توسط مشترکین از محل اعتبارات مؤسسه شروع به پرداخت وام نمود.

با توجه به همزمانی افتتاح صندوق قرض الحسنه با روز پرستار طی فراخوان از بیمارستانهای تهران استارت کار با پرداخت 100 وام به پرستاران سادات، بیمارستانهای تهران انجام شد.

صندوق قرض الحسنه برای کمک به ایمن سازی خانواده های سادات از طریق پرداخت وام با افتتاح حساب، در سرفصلهای زیر اقدام نموده است:

حسابهای قرض الحسنه عادی، حسابهای باقیات و صالحات، حساب کمکهای مردمی.

آدرس پستی: تهران ، میدان نوبنیاد ، خیابان شهید لنگری ، ابتدای خیابان صنایع پلاک 43

ایمیل: info@etrat-fatemi.com

کسب اطلاعات بیشتر
.
8-  موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س)
صندوق ها
.
صندوق خیریه این مؤسسه زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کند و بزودی قرار است فعالیت‌های خیریه این مرکز زیر مجموعه پلیس امنیت انجام شود. صندوق قرض‌الحسنه‌ ای در بازار تهران و صندوق دیگری هم در شهرستان فیروزکوه زیرمجموعه موسسه فعالیت می‌کنند.» مدیرعامل موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س)  که سال 1364 با خرید 2 مغازه در بازار تهران و تبدیل و وقف آن به مؤسسه خیریه حضرت زهرا (س) ‌بانی فعالیت‌های خیرخواهانه در منطقه شده است می‌گوید: «سند این ساختمان در خیابان شهید مصطفی خمینی(ره) به نام خیریه حضرت زهرا (س) است و ما خادمان این مؤسسه خیریه هستیم.» وی از فعالیت داوطلبانه خیّران در این مؤسسه می‌گوید: « بیش از 50نفر به‌صورت افتخاری با ما همکاری دارند و به امور این مؤسسه و تشویق خیّران و بازاریان برای کمک به نیازمندان، تحقیق از خانواده‌های کم‌ بضاعت و… می‌پردازند.»
یکی از خدمات موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س) دادن وام های بدون بهره می باشد.
ادرس: خیابان شهید مصطفی خمینی نرسیده به چهارراه سیروس جنب سرای ابریشم کوچه ابوالفضل منصور پلاک 287.
تلفن ثابت: 33519224-021
.
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)- شجره طیبه
اگر این صندوق های قرض الحسنه نباشند بدانید که این نیازهای مردم را به هیچ وجه شما و ما قادر به انجامش نیستیم این نهاد ( صندوق های قرض الحسنه) که اسلامی است و نهاد مفیدی است برای مردم بماند، کارخودش را بکند و به مردم خیرخودش را برساند یک شجره طیبه ای است بحمدالله رشد هم کرده، خوب شده نه دیگران کار شکنی کنند و نه اسباب زحمت درست کنند.
آیا شما صندوق قرض الحسنه و یا موسسه خیریه دیگری را میشناسید که وام میدهد؟ در بخش نظرات باما به اشتراک بگزارید.

بازدیدها 12108 زمان ها, 19 بازدیدهای امروز

33 پاسخ به “کدام خیریه وام می دهد؟”

 1. سلام بنده تازه ازدواج كردم دوتا وام ميخوام هم واسه مسكن هم وام ازدواج ساكن تهران اسلامشهرم توروخدا يكارى كنيد برامون

 2. تخت پوشش بهزیستی استان همدان هیچ خواستی از بنده نکردن الان برای خرید زمین کشاورزی نیاز شدید به ۱۵۰میلیون وام ضروری احتیاج دارم

 3. سلام بنده ۱۰ میلیون جهت مخارج درمان مادرم پول احتیاج دارم،پدر با معرفتم اعتنایی به بیماری مادرم و درمانش ندارد و من تنها پسر این مادر رنج دیده باید کاری کنم اما دستم خالیه،ساکن تهرانپارسم،لطفا کمکم کنید،زمانی هم ندارم،مادرم باید امروز عمل بشه و هر ساعت تاخیر یعنی خطر بیشتر

 4. سلام درخواست وام دارم میخواستم ماشین بخرم با اون کار کنم ماشین داشتم تازه عروسی کرده بودم کم اوردم فروختم از کار هم بیکار شدم
  تا الان ب هیچ کس رو ننداختم برا گرفتن پول ی…
  اگ میشه کمکم کنید سند ماشین رو ضمانت گرو میگذارم خدا شاهده میگم موندم دیگه چکار کنم
  خدا ب داد همه برسه

 5. باسلام
  نیازمند 60 میلیون وام جهت تکمیل موجودی خرید مسکن میباشم که در حال حاضر در رهن مستاجر میباشد و خود به دلیل کمبود موجودی در خانه پدر ساکن می‌باشم
  لطفا راهنمایی کنید

 6. سلام من نیازمند فوری وام ودیعه مسکن هستم دو فرزند دارم همسرم مدتی است که در زندان است بخاطر موعد مقرر تخلیه مبلغ زیادی برای اجاره خانه دیگری ندارم خواستار وام ودیعه مسکن هستم

 7. افراد زیادی اینجا هستند که نیاز به کمک دارند.
  از وسایل و تجهیزات تا ….
  اگر میتوانید کمک کنید آدرس و شماره تلفنی بزارید تا صحبت کنیم

  • سلام و وقت بخیر، شما از بخش ارتباط باما میتوانید با ما در ارتباط باشید و تماس بگیرید.
   سپاس

 8. سلام
  کشاورز وتولیدکننده زعفرانم 20کارگر دارم.
  مستند ما هم از سه شبکه تلوزیونی ورادیو پخش شده.
  تسهیلات ومساعدت لازم دارم برای توسعه تولید واشتغال جوانان.
  خودم خیلی دغدغه کارگرا و غشر بیکار رو دارم ولی از دستم کاری ساخته نیست مگر دولت حمایت وخدمات ارائه بدهد که نمیدهد.
  منتظر مساعدت خیرخواهانه و خداپسندانه شما هستیم.

  • سلام و وقت بخیر چنانچه ساکن تهران هستید و درخواست وام را دارید، در اولین فرصت با شماره 88495199 آقای شکوری معاونت توانمندسازی تماس حاصل فرمایید.

  • سلام و وقت بخیر.
   وام های این بنیاد خیریه تنها به افراد ساکن در تهران تعلق می گیره و در این خصوص قادر به راهنمایی شما نیستیم.

 9. سلام و عرض ادب من تا یک ماه دیگه عروسیمه ولی یکسری از وسایل جهیزیه رو که به عهده من بود وکامل نتونستم بگیرم یعنی توان مالی ندارم کسی هست که کمکم کنه ممنون میشم

 10. باسلام من 2میلیون تومان وام احتیاج دارم وساکن تهران نیستم ساکن شمال هستم برای وام باید چه کارکنم

  • سلام به شما وام های این بنیاد خیریه تنها به افراد ساکن در تهران تعلق می گیره و در این خصوص قادر به راهنمایی شما نیستم.

 11. سلام، ببخشید من برای شروع کارم وام 10 میلیونی میخوام، تازه ازدواج کردم و کمکم کنید کارم رو شروع کنم، ممنون میشم، الهی به امید خودت.

  • سلام به شما دوست عزیز، اگر ساکن تهران هستید و دنبال وام اشتغال زایی هستید به آدرس بنیاد و معاونت توانمندسازی آقای شکوری مراجعه کنید.

  • با سلام، اگر ساکن تهران هستید در اولین فرصت با شماره 88495199 آقای شکوری معاونت توانمندسازی تماس حاصل فرمایید.

 12. باعرض سلام وادب.باسپاس فراوان از همکاری تمامی خیرین کشور وهمچنین شما.من ۱۱ساله بادخترم تنهازندگی میکنم.متارکه کردم و پدرش تواین ۱۱ سال حتی یکبار به دیدار فرزندش هم نیامد.حامی هم نداره دخترم.نمیدونم چرا به دخترم حامی تعلق نگرف تواین چندسال.اما الن برای کسب کار تولییدی نیاز به وام دارم لطفا راهنمایی ام بفرمایید .

  • با سلام، اگر ساکن تهران هستید در اولین فرصت با شماره 88495199 آقای شکوری معاونت توانمندسازی تماس حاصل فرمایید.

 13. سلام یه مرغداری کوچیک راه انداختم نیاز به وام دارم منتها ظامنهای بانکی ندارم اگر مقدور هست با هر شرایطی که شما بفرمایید مبلغی را بصورت اقساط یا چند ماهه دریافت کنم هم من از این وضعیت خارج میشم و در یک سال اینده چند نفر از این کار امرار معاش خواهند کرد
  البته امید ندارم پیام جنبه دلخوشی برام داره واقعآ خیلی بده بخاطر رحمت خدا منتظر بنده خدا بودن.

  • با سلام، اگر ساکن تهران هستید در اولین فرصت با شماره 88495199 آقای شکوری معاونت توانمندسازی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *