شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹

منتشر شده در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۸
کدام خیریه وام میدهد

وام خیرین

کدام خیریه وام می دهد؟

این روزها موسسات خیریه در کنار فعالیت های گسترده خود چون کمک به مستضعفین، کمک به ایتام، کمک به زوجین در شرف ازدواج و...با ایجاد صندوق قرض الحسنه اقدام به وام دهی و طرح های مختلف مینمایند، حال در این مطلب قصد داریم اقدام به…

این روزها موسسات خیریه در کنار فعالیت های گسترده خود چون کمک به مستضعفین، کمک به ایتام، کمک به زوجین در شرف ازدواج و… با ایجاد صندوق قرض الحسنه اقدام به وام دهی و طرح های مختلف می نمایند، حال در این مطلب قصد داریم اقدام به معرفی موسسات خیریه ای در تهران  نماییم که به افراد دارای واجد شرایط وام می دهند.

درخواست وام از موسسه خیریه ( کدام خیریه وام می دهد؟ )
1- صندوق قرض الحسنه وفاق سبز :

صندوق قرض الحسنه وفاق سبز با هدف محروميت زدايي و فعاليت فرهنگي در مرداد ماه ۱۳۸۰ به شماره ۱۳۱۱۵ به ثبت رسيد كه به تصميم اعضاء هيئت مديره و مديرعامل صندوق قرض الحسنه از مرداد تا مهرماه سال مذكور اقدام به جمع آوري كمك هاي خيرين نمود.

از مجموعه اقدامات و وام های پرداختی صندوق قرض الحسنه وفاق سبز  میتوان به اعطای 7600 فقره وام ( معیشتی، درمانی و ازدواج) به ارزش هشت میلیارد و صد میلیون تومان نیز اشاره نمود.

تهسیلات صندوق قرض الحسنه وفاق سبز در ۴ دسته وام کارآفرینی، ازدواج، درمان، معیشتی طبقه بندی شده است.

متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص وام کارآفرینی با شماره های ۸۸۸۶۷۹۲۰-۸۸۸۲۰۹۴۱ معاونت توانمند سازی  و  اطلاع در مورد سایر وام ها با شماره ۸۸۸۲۴۵۴۹  تماس حاصل فرمایند.

متقاضيان مي توانند از طریق سایت صندوق و با توجه به نوع وام خود، فرم مربوطه را انتخاب و تکمیل نمایند.

نکات:

 به هر یك از زوجین متقاضی وام ازدواج مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تسهیلات  پرداخت می گردد كه می بایست هر یك از زوجین به صورت مجزا در بخش فرم ازدواج ثبت نام نمایند.

متقاضیان محترم وام توجه داشته باشند که فقط  از طریق سایت درخواست خود را ثبت نمایند.

آدرس: طالقاني بهار شمالي بالاتر از بيمارستان امام سجاد(ع)كوچه كوثر پلاك۳ طبقه دوم

تلفن ثابت: ۸۸۸۲۴۵۴۹ -۰۲۱

 کسب اطلاعات بیشتر 

.

2- صندوق قرض الحسنه امید محبان نورا:

صندوق قرض الحسنه نورا یک واحد مالی وابسته به صنف آهن فروشان تهران است که در بهمن ماه 1374 فعالیت خود را آغاز نمود. این فعالیت به منظور انجام خدمات عام المنفعه (کمک به تامین نیازها و بهبود زندگی افراد نیازمند، بهبود درد و رنج بیماران، رها نمودن نیازمندان از چنگال ربا خواران و کمک به مرمت و یا ساخت منازل …) با اعطای وام های بدون سود و بهره (قرض الحسنه اسلامی) که از طریق جذب و دریافت وجوه خیرین و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی که به صورت قرض الحسنه در اختیار صندوق قرار خواهند داد، صورت می پذیرد.
قرض الحسنه نورا با تجربه 22 ساله خود در اعطای وام بدون سود و بهره و تلاش برای به روز کردن سیستم پرداخت وام، از طریق تخصصی کردن بخش ها و انجام فعالیت ها در 5 واحد تخصصی (امور مالی، معوقات، امور وام، روابط عمومی و تبلیغات، استراتژیک و پژوهش) با فعالیت تعدادی از همکاران (7 نفر به صورت دائمی و تقریباً  20  نفر به صورت پاره وقت و افتخاری) در حال خدمت رسانی به عموم هم وطنان گرامی است.
تلفن ثابت: ۶۶۶۷۵۰۲۷-021 –۶۶۶۷۵۰۲۸-021

ایمیل: info@noora-gh.ir

 کسب اطلاعات بیشتر 

.

3- صندوق قرض الحسنه صدرا: 

 

صندوق قرض الحسنه صدرا در تاریخ شانزدهم تیرماه 1389 به شماره ثبت 25887، تحت عنوان موسسه غیرتجاری، با هدف ارائه سنت شریف قرض الحسنه، در تهران تاسیس شد و برای نخستین بار در هجدهم دی ماه همان سال، موفق به دریافت مجوز فعالیت از بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران  گردید.
صندوق قرض الحسنه صدرا، می کوشد با همراهی اشخاص حقیقی و حقوقی که خلق روزهایی بهتر برای زندگی هم میهنانشان را ره توشه حیات اخروی خود می دانند، با طراحی و عرضه متنوع ترین ابزارهای نوین مالی، پاک ترین خدمات پولی را مبتنی بر تعالیم و عقود اسلامی به مشتریان خود ارائه می نماید.

صندوق قرض الحسنه صدرا، اقدام ارائه شش نوع تسهیلات قرض الحسنه می نماید:

تسهیلات کارآفرینی، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه تهیه جهیزیه، کمک هزینه درمان بیماری ها، تسهیلات ساخت، تامین و تعمیرات مسکن، کمک هزینه تحصیل.

بر اساس ماده 5 اساسنامه صندوق های تک شعبه ای، صندوق صدرا با اخذ کمک ها و هدایای نقدی و غیرنقدی از دولت، اشخاص حقیقی و یا حقوقی قادر به اعطای تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان می باشد.

آدرس :تهران، خیابان شــریعتی، بالاتر از کلاهــدوز، جنب پل صدر، پلاک 1687، ساختمان پست، طبقه همکف

تلفن ثابت1:  22630713-021

تلفن ثابت2:  88910448-021

تلفن همراه:  8891044-0902

4- صندوق قرض‌الحسنه الزهرا(س)

 

در صندوق قرض الحسنه الزهرا (س)، نظام‌مند و بدون منت و اذیت، به متقاضیان واجد شرایط، وام قرض‌الحسنه با سود صفر درصد می‌دهد. منابع صندوق را مردم خیر تأمین می‌کنند. وام‌گیرندگان هم در مقابل این همه معرفت و شرافت در سررسید اقساط، آن را به‌موقع می‌پردازند.

وام‌های صندوق قرض‌الحسنه الزهرا شاید مبلغش کم باشد و از 2 میلیون تا نهایت 4 میلیون تومان برسد؛ اما همین مبلغ توانسته گره مشکلات خیلی‌ها را باز کند.

آدرس: ميدان منيريه -خيابان شهيد معيري نرسيده به چهارراه لشگر پلاك 147

تلفن ثابت: 66487245-021

کسب اطلاعات بیشتر

.
5-  مؤسسه خیریه ایزدیار

یکی دیگر از خدمات مؤسسه خیریه ایزدیار به نیازمندان سطح شهر، از طریق اعطای وام قرض الحسنه می باشد. قشر هدف در این طرح، عموما دانشجویان بی بضاعت، زوجهای جوان، بدهکاران و خانواده های کم درآمد است و اولویت با مددجویان و افراد و خانوداده های تحت پوشش مؤسسه است. البته افراد دیگر نیز گاها با احراز شرایط از این کمکها برخوردار شده و نیازهای ایشان به صورت وام کاملا قرض الحسنه مرتفع گشته است.

قرض الحسنه بعنوان یکی از پرکاردترین عقود اسلامی همواره  مطرح بوده و در جهت کاهش فقر و کمک به رفع نیازهای ضروری محرومین جامعه همواره راهگشا بوده است.

با اقتباس از اصول اســــــلامی،موسسه خیریه ایزدیار، خدمات اعطای وام را بدون هیچ گونه سود و کارمزد  بــه متقاضیان اعطا می نماید و تلاش می کند با فراهم آوردن زمینه اشتغال و بازتوانی مددجویان و… قدم های موثری را در امر کمک رسانی به مراجعه کنندگان خود فراهم آورد.

آدرس خیریه ایزدیار تهران: خیابان ولیعصر، بعد از دستگردی غربی ( ظفر ) ، برج کیان، طبقه ۱۵

تلفن ثابت: 75981175-021

 ایمیل: izadyar@mazyar.org

کسب اطلاعات بیشتر

.

6- صندوق پس انداز و قرض الحسنه سادات

مؤسسان صندوق پس انداز و قرض الحسنه سادات صرفا برای خدا و احیای سنت الهی و نبوی قرض الحسنه مشغول بکار می باشند.

چون، سادات اولاد پیغمبر هستند و نمی توانند صدقه بگیرند، صندوق قرض الحسنه سادات نیاز آنها را از طریق پرداخت وام قرض الحسنه بدون کارمزد برطرف می نماید.

لازم بذکر است در صورتیکه روزی صندوق منحل گردد هیچ یک از اعضا هیئت مدیره از منابع منقول و غیر منقول این صندوق بهره ای نمی برند و تحت نظارت کمیته ای مرکب از نماینده ولی فقیه در اوقاف و نمایندگان وزارت کشور و وزارت امور اقتصاد و دارائی، به یکی از مراکز مشابه یا به سازمان اوقاف واگذار خواهد شد.

آدرس: میدان امام حسین(ع) خ 17 شهریور نرسیده به م شهدا خ کفائی امانی(زرین نعل) خ سادات پ 62

تلفن گویا: 77654131-021

تلفن ثابت: 77654133-021

ایمیل: sadatbank@Gmail.com

.
7-  صندوق قرض الحسنه عترت فاطمی 

صندوق ها

صندوق قرض الحسنه عترت فاطمی از بدو تأسیس به عنوان یکی از واحدهای زیرمجموعه مؤسسه از همان روز افتتاح مؤسسه شروع به کار نمود و به همت هیأت مدیره و خیرین محترم قبل از افتتاح حساب پس انداز توسط مشترکین از محل اعتبارات مؤسسه شروع به پرداخت وام نمود.

با توجه به همزمانی افتتاح صندوق قرض الحسنه با روز پرستار طی فراخوان از بیمارستانهای تهران استارت کار با پرداخت 100 وام به پرستاران سادات، بیمارستانهای تهران انجام شد.

صندوق قرض الحسنه برای کمک به ایمن سازی خانواده های سادات از طریق پرداخت وام با افتتاح حساب، در سرفصلهای زیر اقدام نموده است:

حسابهای قرض الحسنه عادی، حسابهای باقیات و صالحات، حساب کمکهای مردمی.

آدرس پستی: تهران ، میدان نوبنیاد ، خیابان شهید لنگری ، ابتدای خیابان صنایع پلاک 43

ایمیل: info@etrat-fatemi.com

.
8-  موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س)
صندوق ها
.
صندوق خیریه این مؤسسه زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کند و بزودی قرار است فعالیت‌های خیریه این مرکز زیر مجموعه پلیس امنیت انجام شود. صندوق قرض‌الحسنه‌ ای در بازار تهران و صندوق دیگری هم در شهرستان فیروزکوه زیرمجموعه موسسه فعالیت می‌کنند.» مدیرعامل موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س)  که سال 1364 با خرید 2 مغازه در بازار تهران و تبدیل و وقف آن به مؤسسه خیریه حضرت زهرا (س) ‌بانی فعالیت‌های خیرخواهانه در منطقه شده است می‌گوید: «سند این ساختمان در خیابان شهید مصطفی خمینی(ره) به نام خیریه حضرت زهرا (س) است و ما خادمان این مؤسسه خیریه هستیم.» وی از فعالیت داوطلبانه خیّران در این مؤسسه می‌گوید: « بیش از 50نفر به‌صورت افتخاری با ما همکاری دارند و به امور این مؤسسه و تشویق خیّران و بازاریان برای کمک به نیازمندان، تحقیق از خانواده‌های کم‌ بضاعت و… می‌پردازند.»
یکی از خدمات موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س) دادن وام های بدون بهره می باشد.
ادرس: خیابان شهید مصطفی خمینی نرسیده به چهارراه سیروس جنب سرای ابریشم کوچه ابوالفضل منصور پلاک 287.
تلفن ثابت: 33519224-021
.
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)- شجره طیبه
اگر این صندوق های قرض الحسنه نباشند بدانید که این نیازهای مردم را به هیچ وجه شما و ما قادر به انجامش نیستیم این نهاد ( صندوق های قرض الحسنه) که اسلامی است و نهاد مفیدی است برای مردم بماند، کارخودش را بکند و به مردم خیرخودش را برساند یک شجره طیبه ای است بحمدالله رشد هم کرده، خوب شده نه دیگران کار شکنی کنند و نه اسباب زحمت درست کنند.
آیا شما صندوق قرض الحسنه و یا موسسه خیریه دیگری را میشناسید که وام میدهد؟ در بخش نظرات باما به اشتراک بگزارید.

مطالب مرتبط

برگزاری کارگاه مشاوره ویژه بانوان تحت پوشش بنیاد

درمورخه 97/10/25 باهمت واحد مشاوره مادران معاونت خدمات اجتماعی بنیاد، در سلسه مباحث مربوط به…


منتشر شده در ۲۵ دی ۱۳۹۷ 0 دیدگاه

دیدار مدیر عامل با شهردار منطقه 11

در روز دوشنبه 25 خرداد ماه مدیر عامل بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور  با حضور…


منتشر شده در ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ 0 دیدگاه

Insights On No-Hassle Advice In asiansinglesolution

Generally, I really simply want to throw my cellphone into the ocean and never fear…


منتشر شده در ۲۵ تیر ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

نشست مشاوره مادران محصلین مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی…

در اردیبهشت ماه سال جاری به منظور آموزش مادران محصلین مقاطع ابتدایی و راهنمایی و…


منتشر شده در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ 0 دیدگاه

ارسال بسته های ارزاق به روستای بردیه توسط…

در مورخ 99/2/4 بسته های ارزاق ویژه ماه مبارک رمضان تحت عنوان رزمایش کمک مومنانه…


منتشر شده در ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

برپایی مراسم ختم پدر مرحوم همکار ارجمندمان آقای…

امروز مورخ ۹۸/۰۹/۲۵ مراسم یادبودی به مناسبت درگذشت پیرغلام اهل بیت و همسری دلسوز مرحوم…


منتشر شده در ۲۵ آذر ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

افتتاح قرارگاه جهادی در روستای زی زی استان…

گروه جهادي بنياد خيريه وفاق سبز علوي امروز يكشنبه مورخ 99/04/29 در بخش لوداب استان…


منتشر شده در ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

برگزاری نشست مدیرعامل بنیاد با دکتر علی نیکزاد…

نشستی میان مدیرعامل بنیاد با دکتر علی نیکزاد منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم، محمدحسن…


منتشر شده در ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
حمایت
کمک های مردمی
خدمات اجتماعی

حامیان
طرح خیرات نان
گروه زینبیون
مدرسه سازی
گروه جهادی توانمندسازی
گروه جهادی سلامت
دیدار با علما
دیدار با خانواده معزز شهدا

جهت حمایت از ما، می توانید کد بالا را در وب سایت خود قرار دهید.

5

آقا داوود
938 هزار تومان
12 هزار تومان
درمان

طراحی توسط روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور